23 marca 2022

Zalety skrzyń ażurowych

Wiele firm transportowych wykorzystuje różnego rodzaju opakowania do przewozu ładunków. W zależności od towaru używa się innych skrzyń i palet. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie skrzyń ażurowych, które gwarantują bezpieczny transport ładunku. Takie rozwiązanie jest wykorzystywane zarówno w przewozie drogowym, jak i morskim czy lotniczym. Drewniane skrzynie do transportu mają wiele zalet, dzięki czemu coraz więcej firm zajmujących się logistyką chętnie je wykorzystuje.

 

Czym są skrzynie ażurowe?

 

Skrzynia ażurowa to konstrukcja w całości wykonana z litego drewna. Podstawę stanowi paleta, na której składowane są towary. Dzięki temu, że pomiędzy deskami występują prześwity w stosunku 1:1 lub 1:2 można zmniejszyć koszt produkcji opakowania, zachowując jego wytrzymałość. Należy wspomnieć o tym, że skrzynie można modyfikować w zależności od potrzeb. Istnieje możliwość zmiany wysokości, długości i szerokości opakowania. Największą zaletą skrzyń ażurowych są niskie koszta produkcji. Drewno to niezwykle tani i powszechny materiał, dzięki czemu jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne skrzynie. Co więcej, wykorzystanie klamer ze stali sprężystej gwarantuje łatwe otwieranie i zamykanie pokrywy.

 

W zależności od potrzeb istnieje możliwość zastosowania indywidualnych wymiarów. Firmy transportowe chętnie korzystają z takiego rozwiązania, ponieważ pozwala to idealnie dopasować skrzynie do przewożonych ładunków. Dzięki swojej wytrzymałości skrzynie ażurowe mogą być wykorzystywane nawet przez kilka lat. Lekka konstrukcja pozwala zmniejszyć masę całkowitego ładunku, co przekłada się na koszta związane z zużyciem paliwa i załadunkiem.

Powiązane artykuły