23 marca 2022

Jak przetransportować fabrykę?

Jak przetransportować fabrykę?

Chyba każdy dorosły człowiek chociaż raz wysyłał pocztą paczkę. Wiemy więc, ile trzeba się nakombinować i napocić, aby zabezpieczyć jej zawartość tak, by podczas drogi nic nie było w stanie jej uszkodzić. Codziennie po całym świecie przewożone są luksusowe samochody, drogie maszyny budowlane i rolnicze, a nawet całe linie produkcyjne ogromnych fabryk. Jak radzą sobie ich właściciele z ich zabezpieczeniem i odpowiednim opakowaniem, by mogły wyruszyć w podróż kontenerowcem?

Profesjonalne firmy

Takie zadania zleca się profesjonalnym firmom, specjalizującym się w transporcie i logistyce nietypowych towarów. Świadczą one usługi pakowania dostosowane do potrzeb danego klienta. Firmy zajmują się wysyłanym w świat towarem od A do Z. Przede wszystkim ustalają  z klientem, jaka jest specyfika danego towaru i w jakich warunkach powinien być przewożony. Specjaliści z firmy dobierają do niego oferowane przez siebie produkty i usługi, a następnie ustalają szczegóły z klientem. Zdarza się jednak, że przewożony ma być towar nietypowy, jak np. wyżej wspomniana linia produkcyjna. W tym wypadku opakowania projektowane są indywidulanie, dokładnie dla danego towaru, czyli każdej maszyny z osobna. Zadaniem firmy jest to, by urządzenia klienta dotarły na miejsce w idealnym stanie.

Zabezpieczenia

Firmy projektujące opakowana muszą korzystać z szeregu zabezpieczeń, aby nietypowy towar klienta szczęśliwie przetrwał podróż. Dlatego też opakowanie to nie tylko zwykła skrzynia z drewna, ale zazwyczaj wzmocniona solidnymi, metalowymi elementami. Do budowy opakowań nietypowych używa się wielu technik, np. antykorozyjnych i przeciwwilgociowych zwłaszcza, jeśli maszyny mają być transportowane drogą morską. Firmy potrafią zabezpieczyć również towary przed wstrząsami lub nadmiernymi przechyłami. Jedno opakowanie może być zbudowane tak, by nadawało się zarówno do transportu morskiego jak i lotniczego. Pakowanie nietypowych towarów zazwyczaj odbywa siew nietypowych miejscach: na bocznicach kolejowych, w fabryce klienta, lub na lotnisku. Dobre firmy muszą jednak dysponować własnym, sporym placem, gdyż niektórzy klienci decydują się dostarczyć towar do firmy, by dopiero z niej wyruszył w dalszą drogę.