23 marca 2022

Transport towarów wymaga ich odpowiedniego opakowania

W dzisiejszych czasach świat można uznać za globalną wioskę. Dzięki Internetowi, ogromnym kontenerowcom i samolotom transportowym osoba w Europie może w ciągu kilku chwil dokonać zakupu w Azji, a za kilkanaście dni towar zostanie dostarczony pod jej drzwi. Jednak niewiele osób zastanawia się nad tym, jak towary muszą być zapakowane, aby nieuszkodzone dotarły na drugi koniec świata. Pakowanie towaru do transportu morskiego lub lotniczego jest prawdziwą sztuką, zwłaszcza jeśli chodzi o produkty ponadgabarytowe, bardzo delikatne, czy o  nieregularnych kształtach.

Opakowania drewniane

Najlepiej sprawdzającym się od lat typem opakowania są drewniane skrzynie transportowe. Dlaczego? To bardzo proste. Drewno i sklejka są bardzo wytrzymałe. Dzięki temu doskonale chronią to, co jest w nich umieszczone. Drewno jest również bardzo wygodne w obróbce, dlatego wyprodukowanie nawet niestandardowej skrzyni jest możliwe. Opakowań z drewna można używać wielokrotnie, są wiec ekonomicznym rozwiązaniem. Dodatkowo, w przeciwieństwie do materiałów sztucznych, jest biodegradowalne i nie przyczynia się do zanieczyszczania środowiska. Drewno, jako surowiec naturalny, jest również zdrowe i nie ma negatywnego wpływu na przewożona w skrzyniach zawartość.

Co do szczegółu

Opakowania drewniane stosunkowo łatwo można dopasować również do bardziej szczegółowych wymagań klienta. W razie transportu ciężkich produktów da się je wzmocnić, lub doposażyć folią, pianką, matą antypoślizgową czy papierem lub olejem antykorozyjnym. W drewnianej skrzyni łatwo też zamocować bloczki unieruchamiające daną rzecz, lub utrzymujące ją w danej pozycji. Dlatego też idealnie sprawdzają się nie tylko do transportu zwykłych towarów, ale także maszyn, a nawet całych linii produkcyjnych. Drewniane opakowania mogą być całkowicie szczelne lub przeciwnie – mieć budowę kratownicy. Ich finalny wygląd jest zawsze wynikiem konkretnych wymagań klienta w zakresie przewozu danego towaru.