23 marca 2022

Czym dokładnie zajmuje się producent palet drewnianych?

Jednym z zadań producentów palet drewnianych jest eksport tego produktu do wielu krajów. Zaopatrują rynek opakowań drewnianych i innych producentów z branż, które wykorzystują euro palety do magazynowania i transportu produktów. Oprócz palet drewnianych oferują też elementy do ich produkcji. Docelową grupą są również firmy handlowe, które uczestniczą w obrocie palet drewnianych.

Najwyższa jakość

Najlepsi producenci palet drewnianych oferują produkty najwyższej jakości. Wyroby są produkowane z niezwykłą dokładnością i precyzją. Spełniają nawet najbardziej indywidualne wymagania. Producenci dostosowują swoje oferty i termin realizacji zleceń do potrzeb klienta. W swojej ofercie umieszczają standardowe opakowania drewniane jak np. palety euro, używane, przemysłowe, jednorazowe czy na zamówienie. Proponują również remont, obróbkę termiczną, suszenie czy znakowanie palet. Celem strategicznym producentów jest solidność wykonywanych produktów. Dzięki temu zyskują uznanie i szacunek na rynku, a co za tym idzie grono klientów. Producenci palet drewnianych spełniają specyficzne warunki konstrukcyjne i użytkowe, które są dostosowane do wymagań transportowych produktów. Ich prace obejmuje projektowanie i produkcja palet specjalnego przeznaczenia, typu wielkogabarytowych, podestów i platform drewnianych, np. do przewożenia maszyn lub sprzętu AGD. Produkty muszą spełniać warunki z zakresu wytrzymałości konstrukcji, systemów zabezpieczeń ładunków i najwyższego poziomu wykonania elementów składowych palet.

Palety EUR

Producenci palet drewnianych mogą starać się o uzyskanie certyfikatu EPAL. Gwarantuje to całkowite bezpieczeństwo użytkowania podczas transportu. Klient ma wówczas pewność, że jego towar nie zostanie uszkodzony. Jednym z markowych produktów na rynku są palety EUR, EUR 2, EUR 3 oraz EUR 6. Producenci oferują także palety EPAL, które mają podwyższony standard jakości dla zastosowań wrażliwych w branży spożywczej lub farmaceutycznej. Typy palet różnią się wymiarami i konstrukcją, ale łączą je rygorystyczne normy wytrzymałościowe, na podstawie Karty UIC 435. Cechami charakterystycznymi palet EUR są: znak kolei lub EPAL w owalu na lewym wsporniku i oznaczenie alfanumeryczne na środkowym wsporniku. Wilgotność nowych palet EUR nie może być większa niż 22%. Palety muszą obowiązkowo być suszone komorowo i przejść termiczną obróbkę fitosanitarną ISPM15, która jest potwierdzona nadaniem znaku IPPC.