23 marca 2022

Cechy folii antykorozyjnej VCI

Nowoczesna technologia VCI zabezpiecza metale przed korodowaniem. Dzięki lotnym inhibitorom korozji jest stosowana w wielu materiałach opakowaniowych jak folia antykorozyjna. W branży transportowej folia VCI jest wykorzystywana na szeroką skalę. Zapobiega i chroni przed korozją produkty, które są transportowane lub magazynowane. Jednak nie jest to jedyna zaleta folii antykorozyjnych.

Główne atuty

Folia antykorozyjna VCI służy do szybkiego i prostego pakowania produktów o zróżnicowanych gabarytach. Transportowane materiały mogą być użyte od razu po ich rozpakowaniu. Dzięki folii VCI nie ponosi się żadnych kosztów przechowywania materiałów smarujących. Jej wszechstronna ochrona przed korozją elementów stalowych, miedzianych,  mosiężnych, aluminiowych, srebrnych czy ze stopów lutniczych, jest największym atutem. Inhibitory korozji tworzą niewidoczną warstwę ochronną na powierzchni zabezpieczonego produktu. System zabezpieczający folią VCI jest łatwy i czysty w użyciu. Koszty pakowania i rozpakowywania obniżają się, gdyż nie ma potrzeby budowania oddzielnego stanowiska pracy.

Zastosowanie

Folie antykorozyjne są ekonomicznym rozwiązaniem, stosowanym przez światowych producentów stali, samochodów, firmy metalurgiczne czy transportowe. Są dostarczane w rolkach, kapturach, workach z zapięciem strunowym i arkuszach. Używa je się do zabezpieczania roli z blach, części samochodowych, silników, maszyn i urządzeń, elektroniki, militariów czy konstrukcji stalowych. Dodatkowo można wykonać specjalne nadruki na folii. Wewnętrzna powłoka folii VCI natychmiastowo zabezpiecza transportowane czy magazynowane produkty, zapobiegając dostawaniu się wilgoci do metalu. Natomiast zewnętrzna działa długoterminowo, stanowiąc barierę dla niekorzystnych warunków zewnętrznych. Firmy, które mają w swojej ofercie produkty metalowe, urządzenia czy maszyny, powinny zagwarantować ich odpowiedni transport czy magazynowanie. Wybranie folii antykorozyjnej VCI spełni najwyższe wymagania i nienaruszony stan zabezpieczonych materiałów.