23 marca 2022

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę pakującą nasz towar do transportu?

Wysyłanie towarów w świat to nie raz ogromne wyzwanie logistyczne. Codziennie po całym świecie kursują różnego rodzaju towary, w tym skomplikowane maszyny i produkty ponadgabarytowe. Aby odpowiednio zapakować towar, przy wysłaniem go w drogę warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która nie wykona dla nas usługę kompleksowo.

Cechy dobrej firmy

Profesjonalna firma zadba o każdy aspekt wysłania towarów w podróż. Dokona ona pomiarów naszego ładunku, zaprojektuje i wykona opakowania, zapakuje towar adekwatnie do czekającej do podróży, a także – w razie potrzeby – dostarczy go na lotnisko lub do portu. Najlepsze firmy same wykonują skrzynie drewniane do transportu, a także oferują pakowanie w formie termokurczliwe. Należy również zwrócić uwagę, czy dana firma ma doświadczenie z pakowaniem towarów niestandardowych i ponadgabarytowych. Liderzy w branży nie tylko poradzą sobie z zapakowaniem wysłaniem w świat dosłownie każdego, nawet nietypowego towaru, ale też będą w stanie zapakować go zarówno u klienta, jak i w swojej siedzibie. Co ważne pomogą nam również z logistką i spedycją.

Rodzaj transportu

Profesjonalne firmy pakujące towary do transportu działają zgodnie w wytycznymi HPE – stowarzyszenia zrzeszającego firmy z branży pakowania. Normy mówią o sposobach zabezpieczania ładunków, zarówno do transportu drogą lądową, morską, jak i lotniczą. Z kolei drewno, z którego firmy wykonują skrzynie transportowe, podlega przepisom normy IPPC  o obróbce termicznej. Ma ona na celu likwidację szkodników żyjących w drewnie, aby nie przemieszczały się one po świecie wraz z towarami. Poszczególne rodzaje transportu wymają różnych zabezpieczeń. Doświadczona firma doradzi nam, jak zapakować towary do transportu morskiego, gdzie panuje duża wilgotność i zasolenie, a jak do transportu lotniczego, w którym panują bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące przewozu towarów. Warto do pakowania towarów poszukać firmy z ogromnym doświadczeniem, aby na żadnym etapie przewozu nie zaskoczyła nas przykra niespodzianka.