23 marca 2022

Kilka słów o pakowaniu towarów w folie termokurczliwe

Pakowanie w folie termokurczliwe jest obecnie bardzo pożądaną usługą. W ten sposób zabezpiecza się towary, które czeka transport na drugi koniec świata, ale też i te, które przez jakiś czas mają zalegać w magazynie czy hurtowni. Pakowanie w folie termokurczliwe jest wręcz nieocenione, jeśli chodzi o składowanie towarów na świeżym powietrzu, na przykład pod wiatą.

Co można zapakować w ten sposób?

W folię termokurczliwą można zapakować bardzo wiele różnych towarów. Wśród nich są zarówno te wielkogabarytowe, jak samochody, samoloty czy jachty, ale też te dość drobne, jak butelki czy małe pudełka. Folia za każdym razem spełnia to samo zadanie: tworzy ciasno przylegającą, szczelną barierę pomiędzy pakowanym elementem a czynnikami zewnętrznym. Folia chroni towary nie tylko przed brudem, ale również przed promieniowanie UV i wilgocią, co jest szczególnie istotne przy pakowaniu towarów do transportu morskiego. Nawet po długiej podróży w ciężkich warunkach, po rozpakowaniu z folii termokurczliwej towary wyglądają jakby dopiero co wyjechały z fabryki. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w przypadku luksusowych przedmiotów, które w krótkim czasie mają trafić do sprzedaży.

Folia to nie wszystko

Jedyną wadą folii termokurczliwej jest to, że nie jest ona tak wytrzymała jak na przykład drewno, więc nie chroni produktów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wysyłając wiec towar w daleką drogę warto poza folią zapakować go  w solidne, drewniane skrzynie. Dzięki takiemu połączeniu towar jest idealnie zabezpieczony na podróż w każdych warunkach. W ten sposób da się przetransportować nawet towary ponadgabarytowe. Wystarczy skorzystać z usług firmy zajmującej się profesjonalnym pakowaniem maszyn do transportu. Wykona ona odpowiedniej wielkości drewniane opakowania i zapakuje towar do drogi w swojej siedzibie, siedzibie klienta, lub bezpośrednio przed załadowaniem go na środek transportu. Zajmie się również sztauowaniem kontenerów, które jest niezbędne by towar mógł trafić na pokład statku.