23 marca 2022

Drewniane skrzynie. Tylko do transportu?

oferta_element_wystroju_wesolego_miasteczka_skrzynie

Drewniane skrzynie od dawna służyły do transportu różnych towarów. Tak jest i dziś – drewno jest bardzo mocnym, a zarazem łatwym w obróbce materiałem, który idealnie chroni towary podczas długich podróży. Jednak drewniane skrzynie oprócz tego, że są praktyczne, są też… ładne. Dlatego coraz częściej można je spotkać w różnych aranżacjach wnętrz, ale i ogrodów.

Aranżacje wnętrz

Coraz więcej projektantów wybiera skrzynie drewniane na zamówienie do aranżowanych przez nich wnętrz, zamiast zwykłych stolików kawowych, puf, czy komódek. Drewniane skrzynie idealnie wpisują się w tak obecnie modne wnętrza skandynawskie. Są zrobione z naturalnego surowca, wyglądają bardzo minimalistycznie i pasują do tego stylu kolorystycznie. Skrzynie pasują też do mieszkań i domów urządzonych w stylu podróżniczym. W połączeniu z mapą świata na ścianie czy pamiątkowymi maskami przywiezionymi z innych zakątków świata przywodzą na myśli czasy, gdy podróże (i transport towarów!) były wielkim wyczynem i trwały miesiącami.

Ogród

W dobie plastikowych ozdób ogrodowych, coraz więcej osób tęskni do widoku drewna. Dlatego też wraca ono do łask właścicieli domów jednorodzinnych. Drewniane skrzynie robione na zamówienie spełniają praktyczne zadania takie jak przechowywanie piasku czy soli do posypywania podjazdu w zimie, ale również pełnią funkcje dekoracyjne. Skrzynie, obłożone miękkimi poduchami mogą pełnić rolę kompletu ogrodowego, przy którym można napić się kawy. Jednak są prawdziwym hitem jeśli chodzi o stworzenie placu zabaw dla dzieci. Stabilne konstrukcje z poskręcanych ze sobą skrzyń mogą służyć do wspinaczek, miejsca na „bazę”, czy po prostu do odpoczynku. Wyglądają fantastycznie również jako donice do kwiatów, oraz na tarasie, jako magazynek na porąbane do kominka drewno. Drewniane skrzynie mogą przydać się także w garażu do przechowywania ciężkich narzędzi lub sezonowych sprzętów.