23 marca 2022

Jak chronić transportowany ładunek przed korozją?

Wiele firm transportowych zmaga się z trudnymi warunkami, w jakich przystało im przewozić towary. Niektóre z nich są szczególnie narażone na wszelkiego rodzaju uszkodzenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. Nieprzyjemną konsekwencją ujemnych temperatur jest korozja, która jest procesem stopniowego niszczenia materiałów. Z racji tego, że przez to firmy są narażone na niemałe straty, należy odpowiednio zabezpieczyć transportowany ładunek.

O czym należy pamiętać podczas transportu towarów?

 

Kluczem do bezpiecznego transportu towarów do miejsca docelowego jest odpowiednie zabezpieczenie ładunku. Jest to niezwykle istotne, jeżeli mamy do czynienia z delikatnym i narażonym na uszkodzenia materiałem. Sukcesem do zabezpieczenia ładunku przed korozją jest odizolowanie towaru od czynników zewnętrznych takich jak wilgoć, promieniowanie UV, a także pyłem oraz kurzem. W tym celu wykorzystuje się folie termokurczliwe, które szczelnie przylega do transportowanego ładunku, skutecznie izolując go od niekorzystnych warunków. Takie rozwiązanie jest szczególnie popularne w transporcie morskim, gdzie wilgoć jest bardzo wysoka. Warto wspomnieć o tym, że tego typu zabezpieczenie można wykorzystać przy towarach o różnych gabarytach.

 

Jakie towary są najbardziej narażone na korozję?

 

Wiele materiałów jest narażonych na występowanie korozji. Dotyczy to przede wszystkim stopów żelaza. Proces ten może spowodować znaczące straty dla przedsiębiorców, dlatego wszystkie towary, czy też maszyny, które są transportowane, muszą mieć odpowiednie zabezpieczenie. Warto zaznaczyć, że nie da się definitywnie usunąć korozji z materiału, dlatego w praktyce dąży się do zapobiegania temu typu uszkodzeń.