23 marca 2022

Pakowanie do transportu lądowego

Pakowanie ładunków, przeznaczonych do transportu lądowego, ma olbrzymie znaczenie w zapewnieniu tym towarom bezpieczeństwa. Zasadniczo podczas procedury pakowania wyróżnia się dwa elementy:

  • akcesoria,
  • zabezpieczenia.

Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega procedura pakowania towarów, przeznaczonych do transportu drogą lądową.

Jakie akcesoria służą do pakowania towarów w transporcie lądowym?

W trakcie procedury pakowania towarów, przeznaczonych do transportu drogą lądową, wykorzystujemy przede wszystkim skrzynie drewniane, które ułatwiają pakowanie wielkogabarytowe. Doskonale sprawdzą się one również podczas pakowania oraz transportu ładunków szczególnie narażonych na zniszczenia, a także idealnie ochronią towar przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Drewniane skrzynie są także niezwykle uniwersalne – można w nich bowiem przewozić zarówno drobne ładunki, jak i różnego rodzaju konstrukcje, ciężkie materiały oraz urządzenia. Są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i estetyczne. Oferowane przez nas skrzynie drewniane spełniają wyśrubowane normy ISPM-15 oraz IPCC, i wyposażone zostały w stosowne oznaczenia.

Kolejnym akcesorium, niezbędnym w trakcie pakowania towarów do transportu lądowego są drewniane palety transportowe. Równie wytrzymałe co skrzynie, idealnie nadają się do transportu zróżnicowanego rodzaju towarów. Są także łatwe w naprawie i renowacji. Podobnie jak w skrzyniach, można na nich przewozić nawet bardzo ciężkie ładunki.

Jak zabezpieczyć ładunek?

Po zapakowaniu towarów, przeznaczonych do transportu lądowego należy je odpowiednio zabezpieczyć. Dlatego też przed wysłaniem ładunku w drogę sprawdza się, czy platforma załadunkowa i czy inne urządzenia do mocowania ładunków są w dobrym stanie. Ładunek nie może się przesuwać, a jego środek ciężkości powinien znajdować się jak najbliżej osi wzdłużnej pojazdu. Zapakowane materiały, urządzenia i towary zabezpiecza się następnie dostępnymi w naszej ofercie pasami mocującymi, łańcuchami, linami stalowymi, matami antypoślizgowymi i różnego rodzaju foliami. Ładunek zabezpiecza się również przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Warto zaopatrzyć się także w dostępne w naszej ofercie czujniki wstrząsu, przechyłów oraz temperatury, które dodatkowo ochronią ładunek przed uszkodzeniami.