23 marca 2022

Pakowanie do transportu lotniczego

Towary, przeznaczone do transportu lotniczego, ze względu na turbulencje, zmianę ciśnień i atmosfer, a także dopuszczalną wagę w czasie lotu, nie mogą być ani zbyt ciężkie, ani zbyt wrażliwe na zmiany otoczenia. Najczęściej taki sposób transportu wybierany jest w przypadku towarów żywnościowych lub innych, które powinny szybko znaleźć się u odbiorcy, ze względu na określony czas przydatności. Transport lotniczy trwa bowiem nieporównywalnie krócej, aniżeli transport morski czy lądowy. Olbrzymie znaczenie w przypadku transportu lotniczego będzie mieć także sposób pakowania ładunków. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Jak pakuje się ładunki do transportu lotniczego?

Do transportu lotniczego przeznaczone są dwa rodzaje produktów:

  • drewniane skrzynie,
  • drewniane palety transportowe.

Oferowane przez nas drewniane skrzynie transportowe mogą posłużyć zarówno do pakowania ładunków wielkogabarytowych, jak i ładunków drobniejszych. Idealnie nadadzą się do przewozu konstrukcji, materiałów czy urządzeń. Doskonale sprawdzą się one również podczas pakowania oraz transportu ładunków szczególnie narażonych na zniszczenia, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Oferowane przez nas skrzynie drewniane spełniają normy ISPM-15 oraz IPCC, a także wyposażone zostały w stosowne oznaczenia. Do transportu lotniczego mogą posłużyć także drewniane palety transportowe, łatwe w naprawie i renowacji. Podobnie jak w skrzyniach, można na nich przewozić ciężkie ładunki, dopuszczone do transportu lotniczego.

Jak zabezpieczyć ładunki w transporcie lotniczym?

Umieszczenie ładunku w odpowiednim opakowaniu to nie wszystko, trzeba go jeszcze zabezpieczyć. W przypadku transportu lotniczego należy przede wszystkim zadbać o to, aby ładunek nie przemieszczał się w sposób swobodny. Posłużyć mogą do tego dostępne w naszej ofercie pasy mocujące, łańcuchy, stalowe liny oraz maty antypoślizgowe. Aby mieć pewność, że ładunek nie jest narażony na szwank, warto także wyposażyć go w specjalne czujniki: wstrząsu, temperatury oraz przechyłu. Czujniki wstrząsu wykryją niebezpieczne dla towaru wibracje, czujniki temperatury natomiast, działające z dokładnością do +/- 1°C, zasygnalizują szkodliwe zmiany w atmosferze, które mogłyby uszkodzić transportowany towar. Z kolei czujnik przechyłu zweryfikuje, czy przewożony ładunek nie ulega nadmiernemu przechyłowi lub, czy odwracano go o 180°.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.