23 marca 2022

Relokacja parku maszynowego krok po kroku

Jednym z najtrudniejszych przedsięwzięć logistycznych jest zaplanowanie relokacji parku maszynowego czy linii produkcyjnych. Podobne operacje zdarzają się coraz częściej w czasach regularnych przeprowadzek przedsiębiorstw, które poszukują nowych terenów czy też państw pod swoją działalność. Wyposażenie przemysłowe jest bardzo drogie, dlatego zamiast inwestować w następny park maszynowy czy linię produkcyjną, lepiej je przetransportować w nowe miejsce z wykorzystaniem specjalistycznych usług, które proponuje nasza firma.

 

Relokacja sprzętu przemysłowego czy linii produkcyjnej to spore wyzwanie

 

Relokacja parku maszynowego należy do trudnych wyzwań, dlatego samodzielne próby przetransportowania ciężkiego sprzętu na wiele kilometrów mogą spalić na panewce. Aby wykonać relokację w sposób prawidłowy, potrzebny są odpowiednie umiejętności oraz ekwipunek. Nasza firma przez lata zajmuje się każdym etapem relokacji fabryk czy parków maszynowych.

 

Początkiem każdej z tego rodzaju operacji jest drobiazgowe złożenie i zabezpieczenie elementów zakładu przemysłowego czy maszyn, które chce się przewieźć na inne miejsce. Pakowanie powinno uwzględniać sposób, w jaki dane elementy zostaną przetransportowane – drogą lądową czy też lotniczą. Błędy przy pakowaniu lub złe rozwiązania logistyczne – do których należy wybór trudnych dróg, na których można uszkodzić czułe elementy na przykład linii produkcyjnych – mogą kosztować przedsiębiorstwo dziesiątki tysięcy złotych. W kwestiach specjalistycznych dobrze postawić na ekspertów – nasza firma zajmuje się także rozpakowywaniem i ponownym składaniem elementów zakładów przemysłowych w miejscu docelowym.