23 marca 2022

Rola i znaczenie formowania ładunków

Formowaniem ładunków określamy ogół czynności organizacyjnych, które mają na celu odpowiednie przygotowanie towarów do ich bezpiecznego transportu. Podczas formowania istotne będzie właściwe wykorzystanie powierzchni i przestrzeni środków transportu, a także dopasowanie rodzaju ładunku do środków transportu. O roli, jaką odgrywa formowanie ładunków, a także jakie akcesoria są przydatne w jego trakcie, przeczytasz w naszym wpisie.

Dlaczego odpowiednie formowania ładunków ma duże znaczenie?

Zadaniem formowania ładunków jest przede wszystkim zapewnienie odpowiednich warunków bezpieczeństwa przewożonemu towarowi, biorąc pod uwagę jego naturalną, techniczną, a także ekonomiczną podatność na uszkodzenia mechaniczne. Kolejnym zadaniem formowania ładunków jest zabezpieczenie towarów przed szkodliwym wpływem otoczenia, nieodpowiednimi warunkami atmosferycznymi i tym samym jego ochrona przed utratą jakości. Dlatego też w trakcie formowania ładunków bardzo starannie dobieramy opakowania i materiały zabezpieczające ładunki do ich masy, wymiarów, kształtu oraz wielkości. Dzięki odpowiednim działaniom, podjętym w czasie formowania ładunków, towar zostaje zatem dokładnie zabezpieczony przed zdeformowaniem oraz przed negatywnym działaniem sił bezwładności w czasie transportu.

Sposoby formowania ładunków

W celu maksymalnego zabezpieczenia ładunków naszych klientów stosujemy różnego rodzaju materiały i akcesoria, w tym między innymi:

  • podesty transportowe,
  • skrzynie drewniane,
  • palety transportowe.

Podesty produkuje się z atestowanej stali, profili zamkniętych oraz  walcowanych blach, dzięki czemu są niezwykle wytrzymałe i solidne. Całość zabezpieczamy farbą chlorokauczukową. Skrzynie drewniane z kolei doskonale sprawdzą się zarówno w transporcie morskim, lądowym, jak i lotniczym. Polecamy je zwłaszcza do transportowania ładunków wielkogabarytowych, złożonych konstrukcji oraz towarów, które łatwo mogłyby ulec ziszczeniu lub podatnych na złe warunki atmosferyczne. Oferowane przez na skrzynie drewniane cechuje wysoka wytrzymałość, trwałość, uniwersalna pojemność, odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz precyzja wykonania. Produkty, dostępne w naszej ofercie spełniają wyśrubowane normy ISPM-15 oraz IPCC, a także wyposażone zostały w stosowne oznaczenia. Palety nadadzą się natomiast do transportu zróżnicowanego rodzaju towarów każdą drogą transportu, oprócz lotniczej, ze względu na ich ciężar własny. W trakcie formowania ładunków na szeroką skalę stosujemy również materiały, które zabezpieczają towar przed uszkodzeniami. Są to na przykład maty antypoślizgowe, folie rozciągłe, folie termokurczliwe, taśmy stalowe lub plastikowe. Naszym klientom oferujemy także materiały antykorozyjne najwyższej jakości: pochłaniacze wilgoci, papiery antykorozyjne VCI, folie VCI, saszetki antykorozyjne oraz emitery VCI.