23 marca 2022

Usługi pakowania, relokacji, konteneryzacji – ile to kosztuje?

Koszt usługi pakowania, relokacji i konteneryzacji uzależniony jest w ogromnej mierze od tego, jakiego rodzaju ładunku dotyczy. Przy ustalaniu ceny ważne będą jego rozmiary, ciężar oraz specyficzne właściwości. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje każda z wyżej wymienionych usług, zalecamy skontaktowanie się z naszą firmą, a także zapoznanie się z poniższym wpisem. Nasi pracownicy, na podstawie przedstawionych przez ciebie danych, podadzą przybliżoną cenę za usługę pakowania, relokacji lub konteneryzacji. Czytając nasz wpis dowiesz się natomiast, na czym każda z usług polega.
Na czym polega konteneryzacja?

Konteneryzacja polega na wprowadzeniu do transportu kontenerów i dostosowaniu do nich właściwego systemu przeładunkowego. Kontenery wykorzystuje się w każdym rodzaju transportu: w morskim, lądowym i lotniczym. W zależności od rodzaju przewożonego towaru kontenery różnią się rozmiarami i budową. Posiadają dużą pojemność, odpowiednie zabezpieczenie przewożonych towarów oraz łatwy dostęp do przestrzeni ładunkowej. Kolejną zaletą oferowanych przez nas kontenerów jest eliminacja konieczności przepakowywania towarów i co za tym idzie, niższe koszty spedycji. Znoszą bardzo duże obciążenia i mogą być intensywnie użytkowane przez wiele lat. W naszej ofercie posiadamy kontenery odkryte z plandeką, połówkowe, służące do transportowania konstrukcji dłużycowych oraz, płytowe pomocne przy transporcie ładunków ciężkich. Polecamy także kontenery izotermiczne, do długotrwałego chłodzenia lub oraz zbiornikowe, zaprojektowane z myślą o transportowaniu towarów sypkich.
Relokacja, czyli co?

Naszym klientom oferujemy również usługi relokacji parku maszynowego, maszyn, urządzeń. linii produkcyjnych oraz całych fabryk. Podejmiemy się między innymi wykonania opakowań dla maszyn i linii produkcyjnych, a następnie transportu całego ładunku za pomocą skidów, dźwigów, suwnic hydraulicznych, wózków widłowych i wózków specjalistycznych. Cały ładunek zostanie przez nas odpowiednio zabezpieczony. Warto zdać sobie sprawę, że relokacja maszyn polega nie tylko na ich demontażu i pakowaniu ich poszczególnych elementów, lecz również na ich załadunku, transporcie, a następnie rozładunku i podłączeniu w wybranym miejscu. Przed procesem relokacji maszyny nasi fachowcy dokładnie sprawdzają drogę, jaką ma przebyć maszyna, biorąc pod uwagę ciężar i gabaryty ładunku. Wyznaczą optymalną i bezpieczną trasę, a następnie zdemontują maszynę, pamiętając o konieczności opróżnienia zbiorników, dokładnego oczyszczenia maszyny oraz o sporządzeniu dokumentacji elementów przeznaczonych do relokacji. W trakcie relokacji i transportu stosujemy różnego rodzaju zabezpieczenia oraz niezwykle przydatne i efektywne czujniki wstrząsów, przechyłów oraz zmian temperatury.
Na czym polega usługa pakowania?

Olbrzymią gałęzią naszej działalności są usługi pakowania, w tym pakowania maszyn do transportu morskiego, wraz z ich zabezpieczeniem. Naszą specjalnością są nowoczesne techniki antykorozyjne i przeciwwilgociowe. Stosujemy czujniki wstrząsów i przechyłów. Część ładunków pakujemy do oferowanych przez nas wytrzymałych skrzyń drewnianych, gwarantujących pełne bezpieczeństwo. Usługi pakowania wielkogabarytowego wykonujemy w siedzibie naszej firmy lub w miejscu wskazanym przez klienta, na przykład:

w hali przedsiębiorstwa,
na linii produkcyjnej,
w magazynie,
na lotnisku.

Oprócz drewnianych skrzyń podczas procesu pakowania stosujemy palety, kratownice, opakowania ze sklejki i płyty OSB. Transportowane towary przed wilgocią i korozją, ochronią folię barierowe AL., papier VCI i pochłaniacze wilgoci oraz różnego rodzaju wskaźniki – przechyłu, wstrząsu, wilgotności oraz inhibitorów korozji. W ramach usługi pakowania zapewniamy wykonanie indywidualnego projektu opakowania pod realizowane zadanie, a następnie jego solidne i rzetelne wykonanie. Pakujemy również ładunki wielkogabarytowe, w tym maszyny i urządzenia oraz przygotowujemy je do transportu drogą morską, lotniczą lub naziemną. Oferujemy także pakowanie eksportowe.